Rodinný dom na predaj

Dom exkluzívne
Predaj
182 000 €
Ľubochňa
Ružomberok
824 M2
2 izby
Rozloha
824 M2
Izby
2
Materiál
Drevo
Siete na pozemku
Áno
Elektrina
Áno
Kanalizácia
Áno
Strecha
Škridľa
Prístup
Asfalt
Typ pozemku
Rovinatý
Zastavaná plocha (budova 1)
82 M2
Kúrenie
Elektrika, Tuhé palivo, Krb, Podlahové

Na predaj ponúkame nádhernú novostavbu rodinného domu, nachádzajúcu sa v obci Ľubochňa, okres Ružomberok. Súčasťou predaja je priľahlá záhrada o výmere 400 m2, ktorú však možno využiť na realizáciu ďalšej stavby, nakoľko celý pozemok je vedený ako stavebný.
Okresné mesto Ružomberok je vzdialené 14 km od obce, výpadovka na Martin a Žilinu. Napriek tomu, že Ľubochňa je často navštevovaným miestom, rodinný dom sa nachádza v tichšej časti, zároveň je umiestnený v areáli medzi novostavbami. Dýcha nádhernou atmosférou, vystihuje ho funkčnosť a útulnosť (majiteľ je stavebný inžinier a majiteľka umelkyňa).
Na 82 m2 zastavanej plochy sa nachádza predsieň, kuchyňa s jedálňou a obývacou izbou, šatník, dve spálne a samostatná kúpeľňa a WC. Rozmer domu je 12,2 x 6,7 m.
Dom má dva vchody - hlavný a zadný vchod do záhrady.
Konštrukcia domu je z drevených hranolov (20 cm), priečky sú vyrobené taktiež z dreva (16 cm). Strecha je sedlová, zateplená striekanou izoláciou (20 cm). Dvere a okná sú drevené – trojsklo. Podlahy sú kombinácia kamennej dlažby a kvalitného vinylu.
Súčasťou nehnuteľnosti je aj skolaudovaný záhradný domček o výmere 23 m2 (aj s prístreškom), kde majitelia majú uskladnené drevo a náradie. Zároveň je možné doplniť domček z hlavnej cesty o prístrešok pre auto, príp. garáž. Rozmer domčeka je 5 x 3 m.
Na priľahlom pozemku o výmere 400 m2 môže budúci majiteľ realizovať ďalšiu stavbu. Pozemok je predpripravený pre projekt rodinného domu s určenou vlastnou elektroskriňou. Budúci majiteľ si zároveň môže pozemok ponechať ako záhradu, ktorú majitelia momentálne udržiavali výsadbou ovocných stromov, okrasnou záhradkou a taktiež sa na pozemku nachádza skleník.
IS: voda, elektrina, kanalizácia.
Vykurovanie: kombinované kachlová pec (15 kw) + doplnkové podlahové kúrenie (6 kW), možnosť zriadiť aj tepelné čerpadlo.
Mesačné náklady pre pár: 120 €/mesiac (elektrina, voda, palivo)
Plocha celého pozemku na predaj je 824 m2.
 
Obec Ľubochňa bola v minulosti kúpeľným mestom, často sa tu zdržiavali umelci (Hviezdoslav, Podjavorinská, J.C.Hronský). Neskôr sa transformovala na miesto, kde sa nachádza špecializované zdravotné zariadenie klinickej endokrinológie. Aj z toho dôvodu má obec veľmi dobre vybudovanú infraštruktúru.
Nachádza sa tu asi najviac zachovalých historických budov na Slovensku, veľa známych víl, kde v minulosti bývala šľachta.
Jedinečné je okolie Ľubochne, kde sú upravené parky, zeleň a lipová aleja.
Priamo v obci sa dajú podnikať výlety, prechádzky alebo cyklotúry do najdlhšej doliny vo Veľkej Fatre -  Ľubochnianskej doliny, z ktorej je možné absolvovať prechod známou Veľkofatranskou magistrálou (Borišov, Ploská, Čierny Kameň, Rakytov, Skalná Alpa, Smrekovica).
Nachádzajú sa tu udržiavané ihriská, základná škola s materskou škôlkou, obecný úrad, pošta, služby (obvodný, detský a zubný lekár, lekáreň, kozmetika, kaderníctvo, cukrárne a kaviarne, reštaurácie, drogéria, dom potravín). Obec má svoje vlastné lyžiarske stredisko.
Z obce sú veľmi dobré vlakové aj autobusové spoje.

182 000 €
Zaujala Vás nehnuteľnosť? Máte otázky? Neváhajte nás kontaktovaťPovedzte o tejto nehnuteľnosti priateľom
  Ružomberok Ľubochňa
AUTOREALITY, s.r.o. 2020 - 2023 © všetky práva vyhradené
   Made by ProfiWeb, s.r.o.